Godzone - Forum universal
 Cum sa modifici un client 34ga4o9

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Godzone - Forum universal
 Cum sa modifici un client 34ga4o9
Godzone - Forum universal
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Godzone - Forum universal

Aici ai baza resurselor necesare pentru jocuri.



Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Cum sa modifici un client

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Cum sa modifici un client Empty Cum sa modifici un client Dum Mai 20, 2012 11:14 am

Gudzone

Gudzone
Administrator
Administrator

Subiect: Cum sa modifici un client Joi Apr 28, 2011 9:41 pm
1.Deschidem folderul incare avem clinetul
2.Intram in folderul LOCALE (in acest folder aveti ori locale hongkong ori ui
3. Intram acolo si dam click pe folderul "ui"
4.Acolo vom gasii 2-3 imagini cu numele SELECT / LOGIN / Serverlist
5.Imaginea select este cea de atunci cand selectam caracterul
6.Imaginea login este imaginea de atunci cand trebuie sa bagam numele si parola
7.Imaginea serverlist este imaginea care se afla pe fundal cand alegem serverul
8.Modificati aceste imagini punand ce doriti voi (modificati cu paint) ex: Server creat de oollyyoo Multumiri *NUME CREATOR CLIENT* [Este foarte importnat sa spuneti si numele creatorului clientului]
9.Dupa care le salvam in acelas folder
10.Acum ne intoarcem si vom avea un document in notepad locale_game,il deschidem si modificam ce dorim.
11. De exemplu eu daca vreau sa nu mai scrie CONECTAREA RULEAZA caut unde este CONECTAREA RULEAZA si pun in locul acesteia ce doresc eu de ex: Serverul este deschis acum te conectezi
12. Daca vreau sa modific Ai fost connectat la server caut unde este Ai fost connectat la server si pun in locul acestuia Tocmai te conectezi la ManifestMT2(este un exemplu ManifestMT2 este sv meu)
13. Dupa ce modificam ce dorim noi in locale_game salvam documentul si cautam un alt document numit insult

14. Il deschidem si aici putem "cenzura" injuraturile jucatorilor,de obicei documentul este gol....sa zicem ca noi vrem sa nu mai fie comanda FMM ...pur si simplu o punem acolo si gata ; sau nu vrem sa mai fie comanda /pk 771 sau /pkmode 771[Acelas lucru] scriem acolo ambele comenzi , cred ca va descurcati.Salvam documentul dupa care il inchidem. Acum deschidem clinetul si vom vedea ca in loc sa scrie CONECTAREA RULEAZA va scrie ca ati pus voi ... si ca imaginile de pe fundal sunt modificate.. veti vedea ca nu mai functioneaza ce ati pus la insult.

https://godzone.forummo.com

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum